Na Mazury i do Torunia

W malowniczą Krainę Tysiąca Jezior czyli na Mazury wybrali się uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Chraplewie. To właśnie tam odbył się obóz sportowo-rekreacyjny sfinansowany ze środków Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Kuślin.

Bazę obozu stanowił Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Każdy dzień pobytu odbywał się według określonego planu. Młodzi ludzie spędzali czas na zajęciach profilaktycznych, ale także na grze w siatkówkę czy tenisa ziemnego.

Zwiedzaliśmy Wilczy Szaniec czyli bunkry, w których przebywał przez większość wojny Adolf Hitler. Młodzież wysłuchała historii o nieudanym zamachu na niego w 1944 roku – mówi Robert Szeszuła, opiekun wycieczki.

Uczestnicy odwiedzili także Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Odbyły się także zajęcia na ściance wspinaczkowej. Ostatniego dnia wycieczka udała się do Torunia.

Młodzież zwiedziła rynek starego miasta, odwiedziła planetarium, gdzie mogliśmy poczuć się jak na stacji badawczej na Marsie. Późnym wieczorem wszyscy szczęśliwie i bez przeszkód wrócili do Chraplewa, skąd odebrali ich stęsknieni rodzice – kończy Szeszuła.