„My w przyszłości”

W ramach projektu finansowanego z programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ośrodku OHP „Ewunia” Hufiec Pracy w Świnoujściu (Zachodniopomorska WK) gościł młodzież CJD Produktionsschule w Torgelow (Niemcy).

Celem projektu była integracja młodzieży oraz wprowadzenie jej w tajniki kilku zawodów, by sprawdzić, który z nich mogłaby wykonywać w przyszłości. W piątek 18 października w Hufcu Pracy w Świnoujściu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt.

Uczestnicy w „Forcie Anioła” poznali pracę przewodnika i recepcjonisty, wysłuchali historii fortyfikacji, wzięli udział w ognisku integracyjnym, a na zakończenie dnia udali się do kręgielni. W firmie AKS młodzież poznała charakter pracy ślusarza oraz operatora obrabiarek skrawających CNC. Na zakończenie młodzi ludzie udali się do pizzerii „Grota”, gdzie wcielili się na chwilę w pizzermana i każdy przyrządził wybraną przez siebie pizzę.

Młodzież wzięła również udział w warsztatach edukacyjnych i socjoterapeutycznych, podczas których można było nauczyć się technik panowania nad emocjami oraz uzyskać wskazówki, jak dopasować karierę zawodową do własnej osobowości.

Zadowoleni uczestnicy oraz usatysfakcjonowani wychowawcy deklarują, że projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży pn. „My w przyszłości” zaowocuje kolejnymi edycjami takiego przedsięwzięcia.