„My w czasach epidemii”

Zakończył się Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „My w czasach epidemii” zorganizowany przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP oraz Hufiec Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

W związku z pandemią, koniecznością zachowania izolacji i ograniczeniem funkcjonowania jednostek oświatowych, przedsięwzięcie zostało przeprowadzone głównie za pośrednictwem Instagrama. Jednym z celów konkursu było propagowanie w mediach społecznościowych działań przeciwdziałających zakażeniom koronawirusem. Nowatorska formuła, zgodnie z którą młodzież prezentowała konkursowe zdjęcia na swoich instagramowych profilach, oznaczając je #mywczasachepidemii i oh__pphoto oraz wysyłając na konkursowy adres internetowy, przyniosła nieoczekiwane efekty w postaci bardzo dużej liczby fotografii zgłoszonych do rywalizacji.

Jury, w skład którego weszły m.in. osoby zajmujące się fotografią cyfrową i mobilną oraz przedstawiciel instagramowego projektu „Wroclovers”, wyłoniła ośmiu laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Zapiór z Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, drugie jej koleżanka z hufca Patrycja Stępień, a trzecie – Wiktoria Maćków z Hufca Pracy w Brzegu. Konkursowe fotografie można znaleźć na Instagramie pod hasztagiem #mywczasachepidemii.