Moje miejsce – mój dom

10 kwietnia 2019 r. uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie (Małopolska WK) oraz podopieczni Stowarzyszenia Tavo Europa z Litwy podsumowali kolejny etap działań w ramach projektu „To jest moje miejsce – to jest mój dom” (program Erasmus+).

Młodzież z Polski i Litwy wspólnie realizowała główne założenia projektu, którymi jest poznanie dziedzictwa kulturowego i kultury krajów partnerskich oraz wykształcenie pozytywnych refleksji międzykulturowych. Przygotowała wieczory narodowe, podczas których zaprezentowała swoje kraje przedstawiając ich kulturę i sztukę, tradycyjne potrawy i wybrany taniec. Odbyły się także warsztaty rękodzieła litewskiego i polskiego. Ponadto uczestnicy stworzyli „Lanckorońskie wycinanki” oraz plecione bransoletki, które zaprezentowali podczas wystawy prac na lanckorońskim rynku.

Podczas zajęć integracyjnych i wieczornych ewaluacji, młodzież doskonaliła swoje kompetencje językowe. Zorganizowano również zajęcia sportowe, w tym wizytę w parku trampolin oraz rozgrywki piłki siatkowej i mecz unihokeja.