Mistrzowie kręgli

22 listopada wyłoniono zwycięzców VIII Mistrzostw Śląska OHP w kręglach. Do udziału w zawodach odbywających się w siemianowickiej kręgielni zgłosiły się reprezentacje ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Śląskiej WK.

W klasyfikacji drużynowej rywalizacja była zacięta i trwała niemal do ostatniego rzutu. Pierwsze miejsce przypadło młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle, która zdobyła łącznie 780 punktów. Drugiej drużynie, reprezentującej 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku do zwycięzców zabrakło zaledwie 7 punktów. Z kolei na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy z Pyskowic ze świetnym wynikiem 760 punktów.

kregle2Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza była Renata Gembala z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle, druga – Weronika Dobrzańska z OSiW w Dąbrowie Górniczej-Łosieniu, a trzecia – Magdalena Parysz z 12-3 Hufca Pracy w Tychach. W indywidualnej klasyfikacji chłopców pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Wilczek z rybnickiego hufca, który zgromadził łącznie 351 punktów. Walka o drugie i trzecie miejsce rozegrała się między Mateuszem Skowronkiem z 12-1 Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich a Mateuszem Kowalczukiem z 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach. Minimalnie, bo zaledwie o 3 punkty lepszy okazał się przedstawiciel siemianowickiej jednostki OHP.

Do rywalizacji przystąpiła także kadra OHP, w tym sam Wojewódzki Komendant Bogumił Kanik. Na najwyższym miejscu podium uplasował się Zbigniew Żołnierski z 12-21 Hufca Pracy w Bielsku-Białej. Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.