Mistrzostwa w tenisie stołowym

Z okazji 74 rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego i Wyzwolenia Wałcza odbyły się 12 lutego 2019 r. Mistrzostwa Powiatu Wałeckiego w Tenisie Stołowym szkół podstawowych i średnich, których organizatorami byli Hufiec Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez wiceburmistrza Adama Biernackiego, naczelnika wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Piotra Suchojada oraz dyrektora MOSiR Elżbietę Kowalską i komendanta HP Ireneusza Gaworka regulamin rozgrywek omówił sędzia główny zawodów – wychowawca hufca Bohdan Kamiński.

Do mistrzostw przystąpiło 52 zawodników, którzy – rywalizowali w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i szkoły średnie – osobno chłopcy i dziewczęta. Na podstawie klasyfikacji indywidualnej została przeprowadzona klasyfikacja zespołowa.

Wśród szkół podstawowych drużynowo wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Człopy, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu. Wśród szkół średnich wygrało Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu, drugie miejsce zdobyło Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu, a trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Hufca Pracy w Wałczu.

W klasyfikacji indywidualnej w turnieju dziewcząt szkół podstawowych wygrała Klaudia Dziubak (SP nr 5), zaś wśród chłopców – Paweł Wójcik (SP Człopa). W turnieju dziewcząt szkół średnich pierwsze miejsce zajęła Natalia Długołęcka z PCKZiU w Wałczu, a pierwszy wśród chłopców był Marcin Aniołkowski z RCKU. W tej kategorii na czwartym miejscu uplasował się zawodnik Hufca Pracy w Wałczu Patryk Kacała.

Sędziami zawodów i pomocnikami w organizacji byli uczestnicy wałeckiego hufca oraz kadra OHP. Przebieg zawodów utrwalili na zdjęciach członkowie koła fotograficznego „Chwila” pod opieką wychowawczyni – Natalii Mochort.

Sponsorami mistrzostw byli Zachodniopomorska WK OHP w Szczecinie, Urząd Miasta Wałcza i Starostwo Powiatowe w Wałczu.