Mistrzostwa strzeleckie

W Regionalnych Mistrzostwach OHP w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej i Rzucie Lotką, które odbyły się 26 listopada w Krotoszynie na strzelnicy Ligi Obrony Kraju, wzięło udział 18 uczestników z wielkopolskich jednostek OHP. Organizatorem przedsięwzięcia był krotoszyński Hufiec Pracy.

Celem zawodów była popularyzacja aktywnych form spędzania czasu wolnego, sportowego trybu życia, a także integracja uczestników, którzy na zawody przybyli z hufców pracy w Krotoszynie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu oraz ze szkół w Krotoszynie, Kobylinie i Zdunach.

W rywalizacji drużynowej brały udział trzyosobowe zespoły składające się z opiekuna, uczestnika i uczestniczki. O łącznym wyniku decydował zsumowany rezultat całej trójki w strzelaniu z karabinka (młodzież) i pistoletu (opiekunowie) oraz rzucie lotką.

W strzelaniu z karabinka i pistoletu najpierw oddawano 5 strzałów próbnych, następnie 10 punktowanych. W rzucie lotką każdy oddawał 13 rzutów, z których 10 najlepszych było liczonych. Zawody sędziowało troje członków Ligi Obrony Kraju z Krotoszyna.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadli zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie, zdobywając łącznie 243 punkty. Za nimi uplasowali się przedstawiciele Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie z sumą 239 punktów oraz reprezentacja krotoszyńskiego hufca z wynikiem 203 punkty.

Indywidualnie zwyciężył Łukasz Kot z Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krotoszynie, zdobywając 93 punkty. Najlepszą zawodniczką została Jowita Ptak z Branżowej Szkoły I Stopnia „Fachowiec” w Krotoszynie, która uzyskała 51 punktów. Najlepszym opiekunem okazał się Mirosław Flak z Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie (122 pkt.).

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez Wielkopolską WK OHP. Nie zabrakło też nagród w klasyfikacji indywidualnej, a także dyplomów i pucharów dla pozostałych drużyn.