„Mistrzem być”

Już po raz kolejny w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku (Pomorska WK) odbyło się spotkanie z Marcinem Prusem, byłym reprezentantem Polski w siatkówce, wielokrotnym mistrzem Polski, który na swoim koncie ma wiele zwycięstw reprezentacyjnych, klubowych oraz światowych.

Po zakończonej sukcesami karierze został on ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w których realizowany jest program propagujący zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez uprawianie siatkówki oraz minisiatkówki.

Podczas spotkania zorganizowano prelekcję nt. zdrowego stylu życia. Gość pogadankę o uzależnieniach powiązał z sukcesami i porażkami każdego człowieka. Omówienie takich pojęć, jak determinacja, satysfakcja czy wytrwałość sprawiło, że młodzi ludzie zyskali poczucie wiary we własne siły oraz uświadomili sobie, jak wiele można osiągnąć ciężką i systematyczną pracą. Poruszane treści dostosowane były do poziomu i potrzeb poszczególnych grup wiekowych uczestników. Trener w interesujący sposób zaprezentował problemy dotykające współcześnie młodych ludzi. Zajęcia były bardzo dynamiczne, interesujące, a przede wszystkim profesjonalnie przeprowadzone – cała grupa chętnie brała udział w dyskusji.

Spotkanie z Mistrzem było niezwykle motywujące dla młodych ludzi. Autorytet byłego reprezentanta sprawił, że każdy uczeń po spotkaniu z nim, ma świadomość, że „Mistrzem być” zaczyna się w głowie. Każdy może osiągnąć sukces, jeśli tylko zdecyduje się do niego dążyć.