Małopolskie konkursy

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krakowie „Kraków z Nową Hutą w tle” i Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” zorganizował 23 listopada krakowski 6-5 Hufiec Pracy dla młodzieży z małopolskich jednostek OHP.

Pierwszy konkurs upamiętniający 70. rocznicę powstania Nowej Huty składał się z dwóch etapów i dogrywki. Przystąpiło do niego dziewiętnastu uczestników, z których do drugiego etapu zakwalifikowało się 11. Komisja wyłoniła trzech najlepszych zawodników, którzy stanęli do dogrywki. Po kolejnych rundach dodatkowych pytań zwycięzcą 23. edycji Konkursu Wiedzy o Krakowie została Natalia Grzybek z 6-6 Hufca Pracy w Proszowicach. Drugie miejsce przypadło Weronice Szacoń z krakowskiego 6-5 Hufca Pracy, trzecie zaś Julii Dachowskiej z 6-8 Hufca Pracy w Krakowie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ekologii, któremu przyświecała filozofia zero waste, także został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce. Z dziewiętnastu uczestników, którzy wzięli udział w eliminacjach, do dogrywki przystąpiło sześciu. O kolejności miejsc zdecydowały dodatkowe pytania, które przygotował przewodniczący jury – przedstawiciel Lasów Państwowych Wojciech Skupień. Pierwsze miejsce w ekologicznym starciu zdobył Maciej Regulski z krakowskiego 6-8 Hufca Pracy, z drugiego miejsca cieszył się Łukasza Chlipała z 6-5 Hufca Pracy w Krakowie, trzecia lokata przypadła zaś Marii Ciężak z Hufca Pracy w Skomielnej Białej.

Nagrody zwycięzcom wręczył Wojewódzki Komendant OHP Krzysztof Świerczek.