Lubelski Bieg Papieski

Około 500 zawodników wzięło udział w odbywającym się 16 października w Lublinie XII Biegu Papieskim, którego jednym z organizatorów była Lubelska WK OHP. Wydarzeniu przyświecało hasło „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Biegacze starowali w poszczególnych grupach wiekowych: bieg dzieci w trzech kategoriach wiekowych, bieg młodzieży oraz bieg główny dorosłych na 4 km. Biegi miały zróżnicowane dystanse i odbywały się z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Na starcie każdy z zawodników otrzymał koszulkę z logo imprezy oraz głównych organizatorów, natomiast po dotarciu do mety – pamiątkowy medal.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi startami, ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem pucharów i nagród, ks. Andrzej Andruszak z parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie zorganizował dla dzieci quiz wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, a instruktorzy z Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Całą imprezę prowadził Wojewódzki Komendant OHP Piotr Gawryszczak, natomiast całe przedsięwzięcie zorganizował komendant Hufca Pracy w Lublinie Jacek Bury wraz z pracownikami jednostki.

Zawodników, którzy zajęli pierwsze miejsca uhonorowano pucharami i nagrodami, które wręczali m.in.: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, reprezentujący Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka – radny Miasta Lublina Marcin Jakóbczyk, przedstawiciele Urzędu Miasta Lublina, Rady Dzielnicy Bronowice oraz organizatorów.

Bieg Papieski jest doroczną imprezą lokalną organizowaną od 12 lat dla uczczenia wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Papieża. Dzieci, młodzież i dorośli biorący udział w przedsięwzięciu mają okazję upamiętnić to ważne wydarzenie na sportowo. Do biegu zgłaszają się uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Lublina, a także uczestnicy OHP z innych miejscowości – w tym roku z Łukowa, Puław, Kraśnika, Chełma, Zamościa i Świdnika. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie – „Lubelskie Smakuj życie!”.