Łączy ich przyroda

Podczas odbywającego się 4 czerwca 2019 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Amazonka” w Przemkowie VI Wojewódzkiego Spotkania Młodzieży OHP z Dolnego Śląska zorganizowano konkurs pt. „Łączy nas przyroda”.

Na spotkanie przybyła młodzież z hufców pracy w Górze, Polkowicach, Przemkowie, Bolesławcu, Jaworze, Legnicy, Świdnicy, Kamiennej Górze oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Wśród obecnych byli także m.in. zastępca Wojewódzkiego Komendanta Dolnośląskiej WK Gabriela Szafarowska, Przewodniczący Rady Miasta Przemkowa Janusz Matuszak, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Przemów Jerzy Łokietek oraz prezes Związku Wędkarskiego – Zarządu Okręgu Legnickiego koła nr 30 Przemków Leszek Cieślak.

Przedsięwzięcie składało się z zawodów wędkarskich oraz konkursu ekologicznego. W wędkarstwie najlepszy był Gabriel Wolski z Bolesławca, drugi – Kacper Bykowski z Przemkowa, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Świedzińska z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W konkursie ekologicznym, który polegał na przygotowaniu glinianych figurek (rzeźba wilka) i rozwiązaniu testu wiedzy, pierwsze miejsce zajął zespół z Przemkowa – Natalia Lewieniec i Jakub Michalik. Na drugim miejscu stanęły Weronika Rusinowicz i Roksana Wolska z Jawora, a na trzecim – Adrian Jędrzejczyk i Piotr Siwak z Legnicy. Nagrodę za największą ilość punktów w teście ekologicznym zdobyli równorzędnie Natalia Lewieniec i Jakub Michalik z Przemkowa.