Krotoszyn śladami Papieża

Na wycieczkę śladami Jana Pawła II wybrali się w połowie sierpnia, wraz z opiekunami, uczestnicy Hufca Pracy z Krotoszyna. Wyjazd był możliwy dzięki konkursowi grantowemu Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP”.

Pierwszym miastem, które odwiedzili młodzi krotoszynianie, były Wadowice. W miejscu urodzin Karola Wojtyły wysłuchali prelekcji na temat życia późniejszego świętego, zwiedzili też muzeum znajdujące się w jego rodzinnym domu.

Trasa siedmiodniowej wycieczki prowadziła także przez miejsca, które niegdyś często odwiedzał Ojciec Święty i wracał do nich wspomnieniami. Z Wadowic uczestnicy hufca udali się do Łagiewnik, do tamtejszego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Siostry Faustyny i Jana Pawła II.

Kolejnym miastem był Kraków w których bywał Karol Wojtyła, mieszkał, uczył się i modlił. Młodzież mogła zobaczyć Okno Papieskie i relikwie Jana Pawła II, katedrę na Wawelu, gdzie swoją pierwszą mszę odprawiał Karol Wojtyła. – Nie zapomnieliśmy również o jego ukochanych Tatrach. Na tamtejszych szlakach napotykaliśmy na tablice, pomniki i obeliski w miejscach, gdzie przebywał Jan Paweł II – wspominają uczestnicy hufca.

Młodzież pod opieką przewodników górskich zdobyła także beskidzki szczyt Trzy Korony, skąd rozpościera się przepiękny widok na Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy Dolinę Kościeliską. Wycieczka zwiedziła też centrum Zakopanego, spędzając czas na Krupówkach.

Dużą atrakcją okazał się spływ Dunajcem oraz zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie i Niedzicy. – Nasi uczestnicy z pewnością na długi czas zapamiętają te urokliwe i przepiękne widoki, był to dla nich czas wielu refleksji i przemyśleń. Poznali nowych przyjaciół, świetnie się zintegrowali i współpracowali ze sobą – podsumowali opiekunowie uczestników krotoszyńskiego hufca.