Kreują przyszłość

Rozpoczęły się kursy zawodowe dla uczestników mazowieckich jednostek Ochotniczych Hufców Pracy w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”. Ich celem jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych adekwatnych do obecnej oraz prognozowanej sytuacji na rynku pracy.

Uczestniczki kursu zdobywają umiejętności w ramach zawodu kosmetyczki z elementami wizażu i pielęgnacji paznokci. Plan szkolenia obejmuje wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, znajomości i właściwego stosowania środków kosmetycznych oraz wykonywania odpowiednich zabiegów kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej. Przyszłe kosmetyczki poznają także zasady, techniki i metody zdobnictwa paznokci i profesjonalnego wizażu.

 

 

Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się także kursy szkolące w zawodzie operatora wózków widłowych oraz operatora koparko-ładowarki. – Wiele ofert pracy wymaga dziś tego rodzaju certyfikatów. Warto więc było podjąć to wyzwanie, którego rezultatem, bez wątpienia, będzie uzyskanie uprawnień podnoszących naszą atrakcyjność zawodową – mówią uczestnicy szkoleń.

 

 

Uczestnicy mazowieckich jednostek Ochotniczych Hufców Pracy szkolą się także w zawodach: kelnera-barmana, sprzedawcy i cukiernika. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę m.in. z zakresu organizacji pracy w sklepie i w cukierni. W barze uczy się technik sporządzania oraz sposobów serwowania napojów i koktajli.