Kreatywne warsztaty

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie (Warmińsko-Mazurska WK) gościł uczestników projektu wymiany międzynarodowej „Creative beading” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Młodzież.

Wnioskodawcą projektu byli podopieczni OHP z grupy Dream Team działającej przy mrągowskim Ośrodku OHP.

Podczas trwania projektu młodzież z Estonii, Rumunii, Litwy i Polski poznawała tajniki rękodzielnictwa, a dokładnie tworzenia biżuterii, w szczególności techniki jej wykonywania, jak makrama (kumihimo), decoupage, filcowanie, z użyciem koralików TOHO oraz siatki jubilerskiej. Motywem przewodnim i inspiracją dla tworzonej biżuterii były lokalne, regionalne i narodowe symbole, wzory oraz charakterystyczne dla danego kraju kolory. W ten sposób powstały naszyjniki, kolczyki, bransoletki, broszki i pierścionki.

Warsztaty rozbudziły wyobraźnię uczestników, rozwinęły zdolności manualne, pozwoliły poznać nowe techniki, a także były okazją do odkrycia w sobie pasji i nieznanych do tej pory talentów. Pracując, przebywając i mieszkając z osobami z innych państw młodzież pogłębiła też wiedzę z zakresu kultury, sztuki i zwyczajów krajów partnerskich. A dzięki animacji językowej uczyła się języków obcych.

Wystawa wykonanych naszyjników, kolczyków, bransoletek, broszek i pierścionków odbyła się podczas Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Zorganizowano również warsztaty tworzenia oryginalnej biżuterii. Wystawa i warsztaty odbyły się też w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie. Wszystkie powstałe produkty zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Fabryka Folkloru

To była prawdziwa fabryka folkloru! Kolorowa, taneczna i śpiewająca. Zobaczcie ⬇️⬇️ tak wyglądały wspólne warsztaty naszej młodzieży z OHP Warmia Mazury oraz kolegów z Ukrainy 😊#polskoukraińskaradamłodzieży

Opublikowany przez OHP Warmia Mazury Poniedziałek, 16 września 2019