Konkurs na Podkarpaciu

W 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego. Pierwszym etapem konkursu był test, do którego przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn. Podczas drugiego etapu przeprowadzono konkurencje sprawnościowe na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy imprezy zostali przywitani przez przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z dzielnic Krosna – Polanki i Białobrzegów oraz Głowienki, którzy na co dzień współpracują z hufcem. Mimo chłodnej aury atmosfera była gorąca podczas przeskakiwania „rowu z wodą”, czołgania się w tunelu, slalomu między tyczkami, utrzymania się na równoważni czy wreszcie udzielania pomocy poszkodowanemu – resuscytacji na fantomie. Ostatnią konkurencją było rozwijanie węża na czas z prawidłowym podłączeniem go do prądownic, najtrudniejszym zaś zadaniem okazała się obsługa tarczy nalewowej wykorzystywanej w ćwiczeniu bojowym młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W konkursie zwyciężyła drużyna gospodarzy: Patrycja Janik, Krzysztof Ostrowski i opiekun grupy st. wychowawca Dorota Wais. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Iwonicza – Sylwia Widz, Michał Widz i wychowawca Jacek Jastrzębski, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z 9-9 Hufca Pracy w Krośnie – Bartłomiej Płoucha, Wojciech Frydrych i wychowawca Maciej Wojdyła.

Nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe wręczył laureatom Wojewódzki Komendant OHP Jerzy Cypryś (na zdjęciu u góry, z lewej), który podziękował również komendantowi krośnieńskiego 9-10 Hufca Pracy Emilowi Stachyrakowi (na zdjęciu u góry, z prawej), za 30 lat pracy w OHP z młodzieżą.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA krosno8