Konkurs na kartkę wielkanocną

Krajowe Duszpasterstwo OHP rozstrzygnęło konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, który był skierowany do uczestników Ochotniczych Hufców Pracy w całej Polsce.

Kolejna edycja przedsięwzięcia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród podopiecznych jednostek OHP. Tworząc swoje prace młodzież wykazała się dużą kreatywnością. Zachwycała różnorodność zastosowanych technik, a przede wszystkim ręczne wykonanie kartek.

Do Krajowego Duszpasterstwa OHP wpłynęło łącznie 638 prac ze 131 jednostek OHP. Prace oceniało jury w składzie: Krajowy Duszpasterz OHP ks. prałat Jarosław Sroka, artysta malarz ziemi częstochowskiej Tadeusz Goliszek oraz artysta grafik Monika Wierzbicka.

Pierwsze miejsce zajął Jacek Kloch z 12-20 Hufca Pracy w Rybniku (Śląska WK) (jego kartka – na zdjęciu u góry z lewej), drugie – Andżelika Mrozek z 12-20 Hufca Pracy w Rybniku (Śląska WK) (na zdjęciu u góry w środku), trzecie – Kamila Zawadzka z 1-33 Hufca Pracy w Bielawie (Dolnośląska WK) (na zdjęciu u góry z prawej), czwarte – Julia Sośniecka z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini (Małopolska WK), a piąte – Martyna Kubacka z 16-9 Hufca Pracy w Szczecinku (Zachodniopomorska WK).

Ponadto wyróżniono: Joannę Żaczek z 9-13 Hufca Pracy w Przemyślu (Podkarpacka WK); Karola Węglorza z 12-20 Hufca Pracy w Rybniku (Śląska WK); Klaudię Iwan z 13-7 Hufca Pracy z Pińczowa (Świętokrzyska WK); Weronikę Górską z 2-3 Hufca Pracy z Inowrocławia (Kujawsko-Pomorska WK).

IV miejsce

V miejsce

Wyróżnienia: