Konkurs fotograficzny ŚDM rozstrzygnięty

Zwycięzców wybrano spośród autorów 181 prac wykonanych przez uczestników oraz pracowników Ochotniczych Hufców Pracy podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

W kategorii I – Wydarzenia centralne ŚDM – praca fotograficzna uczestnika OHP – nagrodę główną przyznano Darianowi Troszce z Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich (Śląska WK) za zdjęcie pn. „W poszukiwaniu sektora na Campus Misericordiae” (zdjęcie u góry). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Magda Oleksy ze Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie (Lubelska WK) za pracę pn. „Światło nosisz je w sobie”.

1_wyroz
Wyróżnienie w kategorii I
2_nagroda
Nagroda główna w kategorii II

W kategorii II – Wydarzenia centralne ŚDM – praca fotograficzna pracownika OHP – nagrodę główną zdobył Adam Czerwień z Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy/Jabłonce za zdjęcie pn. „Podczas wieczornej Koronki do Bożego Miłosierdzia”, a wyróżnienia – Łukasz Hamerski z Hufca Pracy w Łodzi (Łódzka WK) za pracę „Dziel się pamięcią” oraz Piotr Szturc z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle (Śląska WK) za pracę „Ochrona OHP zawsze na straży”.

2_wyroz
Wyróżnienie w kategorii II „Dziel się pamięcią”
2_wyroz2
Wyróżnienie w kategorii II „Ochrona OHP zawsze na straży”

W kategorii III – Wydarzenia towarzyszące ŚDM – praca fotograficzna uczestnika OHP – nagrodę główną przyznano Sławomirowi Woźniakowi z Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie za zdjęcie „Wracamy by robić hałas”, zaś wyróżnienie – Maciejowi Woźniakowi również z CKiW w Dobieszkowie za fotografię „Plecak jedności”.

3_nagroda
Nagroda główna w kategorii III
3_wyroz
Wyróżnienie w kategorii III

W kategorii IV – Wydarzenia towarzyszące ŚDM – praca fotograficzna pracownika OHP – nagroda główna przypadła Piotrowi Urbańskiemu ze Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu (Małopolska WK) za pracę „W drodze na Campus Misericordiae”.

4_nagroda
Nagroda główna w kategorii IV
specjalne
Wyróżnienie specjalne

Ponadto przyznano jedno wyróżnienie specjalne, które otrzymała Daria Postek z Hufca Pracy w Łodzi (Łódzka WK) za fotografię pn. „Międzygalaktyczne centrum dowodzenia”. Wyróżnienie przyznano za „Kompleksowość ujęcia realiów obecności OHP jednocześnie w wielu miejscach pielgrzymki i semantyczny wydźwięk tytułu”.

Fotografie przesłane na konkurs zostaną umieszczone w przygotowywanym przez KG OHP portfolio upamiętniającym udział młodzieży i kadry OHP w Światowych Dniach Młodzieży.

Wszystkim laureatom konkursu Komendant Główny OHP przyznał nagrody, które zostaną wręczone 29 września br. podczas Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2016/2017 Młodzieży OHP w Licheniu.