Kolejne rozstrzygnięcia

„Sprawny w zawodzie – zdalny w zawodzie” i „Mistrzostwa jednej konkurencji” to kolejne konkursy rozstrzygnięte w czerwcu przez Podkarpacką WK OHP.

Celem pierwszego z konkursów było rozwijanie pasji zawodowych, promocja i wsparcie aktywności zawodowej uczestników OHP oraz promowanie umiejętności zawodowych wśród uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: Marlena Bożek, Inspektor ds. rozwoju zawodowego, Paweł Szymański, Inspektor ds. administracyjnych oraz Huber Podgórny, kierownik Zespołu Kształcenia, Wychowania i Rozwoju Zawodowego w PWK OHP wyłoniła zwycięzców. W kategorii kucharz pierwsze miejsce zajęła Beata Romańska z 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu, drugie – Weronika Zborowska z 9-8 Hufca Pracy w Sanoku, a trzecie – Klaudia Kozdroń z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Najlepszym mechanikiem samochodowym został Bartłomiej Gaworecki z 9-8 Hufca Pracy w Sanoku, drugi był Andrzej Surowiec z 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli, a trzeci jego kolega z hufca – Kamil Wiktor. W kategorii fryzjer pierwsze miejsce zajęła Paulina Wojdyła z 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu, drugie – Klaudia Filipczak z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie, a trzecie – Monika Rachwalska z 9-8 Hufca Pracy w Sanoku.

Z kolei zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania czasu w trakcie panującej pandemii oraz rozwijanie pasji sportowych było celem konkursu sportowego. Przedsięwzięcie podzielono na cztery dyscypliny: tenis stołowy, wykonywanie pompek „Pompujemy rekordy”, piłka nożna i „Bijemy rekordy biegiem”. W kategorii tenis stołowy pierwsze miejsce zajął Dominik Borończyk z 9-9 Hufca Pracy w Krośnie, zaś drugie i trzecie miejsce przypadło podopiecznym Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu – Jakubowi Sobolakowi i Marii Sobolak. W wykonywaniu pompek klasycznych – „Pompujemy rekordy” najlepszy był Wiktor Zajkowski z 9-8 Hufca Pracy w Sanoku, drugie miejsce należało do Jakuba Sobolaka z OSiW w Iwoniczu, a laureatem trzeciego miejsca został Dawid Gurgacz z 9-8 HP w Sanoku. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody w piłce nożnej gdzie laureatem pierwszego miejsca został Kamil Potyrała z 9-19 Hufca Pracy w Dębicy. Drugie miejsce w tej dyscyplinie zajął Damian Kosiński z 9-10 HP w Krośnie, a trzecie – Mateusz Zahorski również z 9-10 HP w Krośnie. W konkurencji „Bijemy rekordy biegiem” wszystkie miejsca na podium zajęły uczestniczki 9-10 HP w Krośnie: Aleksandra Sieniawska (I), Aleksandra Włodarz (II) i Katarzyna Murdzek (III).