Informatyka dla seniorów

Kolejne już spotkanie młodzieży z niepołomickiego Hufca Pracy (Małopolska WK) z seniorami w ramach projektu „Aktywizacja informatyczna i krajoznawcza seniorów i osób niepełnosprawnych” finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności odbyło się 25 lutego.

W Domu Kultury w Staniątkach wychowankowie OHP poprowadzili kolejne zajęcia informatyczne dla seniorów. Wspólnie pracowano nad wyszukiwaniem karnawałowych przepisów na przysmaki cukiernicze oraz przygotowaniem relacji w formie prezentacji Power Point dokumentującej wspomnienia z wyjazdu do Kopalni Soli w Bochni.

Młodzież przypomniała seniorom w jaki sposób edytować, modyfikować, a także dodawać zdjęcia oraz podpisy pod prezentację. Na prywatnych kontach na portalach społecznościowych seniorzy zamieścili relację z wycieczki.

Udział w każdych kolejnych zajęciach rozbudza na nowo w młodzieży potrzebę międzypokoleniowych spotkań łączących wiedzę i doświadczenie. Natomiast dla seniorów jest to okazja do poszerzenia swoich umiejętności komputerowych oraz aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Projekt „Aktywizacja informatyczna i krajoznawcza seniorów i osób niepełnosprawnych” jest realizowany wspólnie z „Fundacją Lepsze Niepołomice”.