Gry i zadania symulacyjne

Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy uczestniczyli w seminarium pt. „Gry i zadania symulacyjne w poradnictwie zawodowym”, zorganizowanym przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Legnicy z okazji 100-lecia istnienia Publicznych Służb Zatrudnienia.

W związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą powstania Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Bartosz Kotecki wręczył dyrektorom i kierownikom instytucji rynku pracy podziękowania za efektywną współpracę.

Uczestnicy seminarium wysłuchali wykładu na temat innowacyjnych narzędzi szkoleniowych i edukacyjnych, które stanowią nieodzowną pomoc w kształtowaniu umiejętności przedsiębiorczych młodzieży i dorosłych na przykładzie gier, takich jak m.in. „Service World” , „Profit Pilot”, „Retail Manager”.

Następnie seminarzyści wzięli udział w rozgrywce gry planszowej „Business Manager”, która wymagała logicznego myślenia, współpracy i umiejętności podejmowania wspólnych decyzji. Gra odbywała się pod okiem specjalisty-trenera, który na bieżąco rozwiewał wszelkie wątpliwości.

Udział w seminarium stanowił okazję zarówno do nawiązania nowych, jak i utrzymania dotychczasowych kontaktów z pracownikami innych instytucji wspierających rynek pracy.