Grafik, kucharz, spawacz

Przyszli graficy komputerowi z 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu rozpoczęli kursy zawodowe w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Kursy poprzedziły spotkania indywidualne oraz grupowe z doradcą zawodowym, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy i kreowania wizerunku.

Uczestnik kursu w ramach zawodu grafika komputerowego zapozna się z tworzeniem i obróbką zdjęć za pomocą programu Adobe Photoshop oraz grafiką wektorową. Specjalista w tym zawodzie musi także umieć tworzyć animacje i grafiki interaktywne, a także poznać zasady projektowania sieci Web.

Kolejnym zawodem w ramach którego szkolą się uczestnicy 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu jest sprzedawca. Kursanci przejdą niedługo praktyczne szkolenie z zakresu obsługi kasy fiskalnej, terminala płatniczego oraz wystawiania faktur VAT. Poznają również zasady gospodarki magazynowej oraz związane z nią programy komputerowe.

Wiedzę na temat fizjologii i anatomii człowieka oraz pielęgnacji twarzy nabędą z kolei uczestniczki projektu kształcące się w zawodzie kosmetyczki-wizażystki. Panie nauczą się m.in. umiejętnie dobierać makijaż do danego typu urody. Zajęcia praktyczne będą również obejmować wykonywanie makijażu dziennego, nocnego oraz stylizację paznokci.

Oprócz tego, uczestnicy 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu kształcą się także w zawodach kucharza oraz spawacza metodą TIG.

Kursy zakończą się egzaminami, wszyscy otrzymają także stosowne zaświadczenia potwierdzające zdobyte umiejętności i kwalifikacje. To kolejny etap projektu przygotowujący młodzież do odnalezienia się na rynku pracy i zdobycia zatrudnienia w wybranym zawodzie. Podsumowaniem kursów będą staże zawodowe u lokalnych pracodawców.

Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych