
Z dumą informujemy o zakończeniu staży w ramach projektu „Odpowiedzialni za przyszłość”, który umożliwił uczestnikom zdobycie cennego doświadczenia w wybranych zawodach. Dzięki współpracy z profesjonalnymi firmami i zaangażowaniu stażystów wsparcie zakończyło się sukcesem, a uczestnicy zdobyli nowe kompetencje, które mogą otworzyć przed nimi rynku pracy.
W trakcie projektu uczestnicy mieli możliwość odbycia praktyk w następujących zawodach:
- Fryzjer – praktyczne szkolenie z zakresu stylizacji, strzyżenia i pielęgnacji włosów w profesjonalnych salonach fryzjerskich.
- Barber – zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie męskiej pielęgnacji zarostu oraz pracy z nowoczesnym sprzętem.
- Sprzedawca – doświadczenie w obsłudze klienta, sprzedaży i zarządzaniu produktami w różnych branżach.
- Florysta – nauka tworzenia kreatywnych kompozycji kwiatowych i organizacji pracy w kwiaciarniach.
- Magazynier – opanowanie zasad logistyki, obsługi systemów magazynowych i pracy w dynamicznym środowisku magazynowym.
- Kelner – praktyka w obsłudze klienta, organizacji pracy w restauracjach i współpracy w zespole gastronomicznym.
Co zyskali uczestnicy?
1. Praktyczne doświadczenie zawodowe - stażyści zdobyli umiejętności, które są niezbędne w pracy w wybranych zawodach. Dzięki temu ich pozycja na rynku zatrudnienia znacząco się wzmocniła.
2. Zaświadczenia o ukończeniu stażu zawodowego potwierdzające zdobyte kompetencje - każdy uczestnik otrzymał oficjalny dokument potwierdzający ukończenie stażu, co stanowi ważny element ich CV.
3. Wzrost pewności siebie - praktyczne zadania, praca z klientem i współpraca z zespołem pozwoliły uczestnikom poczuć się pewniej w swoich umiejętnościach.
4. Rozwój umiejętności miękkich - staże pomogły w rozwoju takich kompetencji jak: komunikacja, organizacja czasu, kreatywność i praca zespołowa.
Zakończone staże to nie tylko koniec ważnego etapu projektu, ale również początek nowych możliwości dla uczestników. Ich zaangażowanie i determinacja pokazały, że warto inwestować w rozwój zawodowy.
Projekt realizowany w ramach Programu Regionalnego ,,Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027”.
Autor tekstu i zdjęć: Joanna Majewska - Specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM Przemyśl,
Monika Karpińska - Specjalista ds. programów w CEiPM Przemyśl