• Page contrast
Grajewo: Akcja „Razem Ratujemy Życie”

Zespół Szkół nr 2 w Grajewie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku po raz pierwszy zorganizował stacjonarną akcję krwiodawstwa pod hasłem „Razem Ratujemy Życie”. Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie zdecydowali się do niej przyłączyć i korzystając z okazji, że niedawno ukończyli 18 lat – czyli spełnili jeden z niezbędnych warunków, postanowili po raz pierwszy oddać krew.

W ramach zajęć wychowawczych prowadzonych przez Hufiec Pracy, młodzieży przekazywane są informacje na temat krwiodawstwa – jakie są przeciwwskazania, jak wygląda proces rejestracji i jak przebiega donacja. Oddając krew pierwszy raz młodzieży często towarzyszy strach i niepewność, jednak do tej pory każdy z uczestników, który zdecydował się po raz pierwszy oddać krew, zrobił to po raz kolejny.

Na ogromną pochwałę zasługuje postawa młodzieży, która pomimo swoich obaw zdecydowała się oddać krew, mając na uwadze chęć niesienia pomocy innym. Krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia – po wypadkach, urazach, a także w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Oddanie krwi zajmuje tylko kilka minut, a wciąż wiele osób nie zdecydowało się na ten gest, czy to z niewiedzy, czy też ze strachu.

Grajewo: Akcja „Razem Ratujemy Życie” Grajewo: Akcja „Razem Ratujemy Życie”

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie