• Page contrast
Wasilków: Sadzimy kwiaty

Jesień za pasem, to czas intensywnej pracy na polach i w ogrodach. Dlatego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbyły się pierwsze zajęcia koła zainteresowań pod hasłem: „Zostań ogrodnikiem”.

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat pracy w ogrodnictwie. Uczestnicy zastanawiali się nad pytaniami: co wiem na temat pracy ogrodnika? z jakimi zajęciami związana jest jego praca? jakimi narzędziami posługuje się ogrodnik? Wszyscy doszli do wniosku, że wcale nie jest łatwo być ogrodnikiem. Ale od czego są wyzwania? Takim pierwszym było posadzenie kwiatów do nowych doniczek.

Kwiaty na pewno dodadzą ciepła i uroku pokojom mieszkalnym młodzieży zamieszkującej w internacie ośrodka. Będą też piękną ozdobą pozostałych pomieszczeń placówki. Działania takie są celowe i mają w zamyśle pobudzić wrażliwość estetyczną młodych ludzi, ich kreatywność i inwencję twórczą. Wdrażają także do współpracy w grupie i ją integrują. Praca dała pierwsze „owoce”. Kwiaty w doniczkach wyglądają pięknie, cieszą oko i serce.

Wasilków: Sadzimy kwiaty Wasilków: Sadzimy kwiaty

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Malicka – wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie