• Page contrast

Poznanie tajników pracy, która daje nam wewnętrzną satysfakcje to założenie inicjatywy ,,Graj głową, czyli moja pasja stała się zawodem’’.  

Specjalista ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy 16 września przeprowadziła z uczestnikami OHP zajęcia pn. ,,Od pasji do zawodu’’. Celem spotkania było przedstawienie  młodzieży sposobu kontynuacji pasji w życiu zawodowym.

W związku z zainteresowaniem szubińskiej młodzieży piłką nożną i zamiłowaniem do aktywnego spędzania czasu, na spotkanie zaproszony został trener z Klubu Juventus, który jest żywym dowodem na to, że nasz zawód może być naszą pasją.

Uczestnicy OHP mieli okazję poznać trenera UEFA  z  toruńskiego oddziału włoskiego klubu Juventus.  Trener z  wykształcenia jest informatykiem, ale zawsze jego pasją była piłka nożna. Początkowo przez kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Kiedy jednak dowiedział się o rekrutacji na trenera, postanowił spróbować swoich sił. To była trafna i dobra decyzja. Udało się. Swoją pasję do piłki nożnej zamienił na zawód. Dzięki swojej determinacji, zaangażowaniu i udziale w licznych szkoleniach stał się trenerem. Jego kariera stale się rozwija -  obecnie odpowiada również za funkcjonowanie toruńskiej Akademii.

Podczas spotkania z uczestnikami OHP Paweł Kędzierski przeprowadził pokazowy trening piłkarski oraz zachęcił młodzież OHP do aktywnego stylu życia. Była to okazja do wspólnego treningu, ale i rozmowy na temat hobby, które warto mieć.  Pasja, która jest naszą pracą to idealne połączenie i marzenie każdego z nas.

- Wiedza, którą zdobyłem na zajęciach zmotywowała mnie do wykorzystania mojej pasji w celach zawodowych. Teraz mam większą motywację i siłę, aby realizować swoje pomysły - stwierdził uczestnik spotkania.

Młodzież aktywnie spędziła  czas i poznała tajniki łączenia pracy zawodowej z pasją na zasadzie work-life-integration.