• Page contrast

Po zakończeniu roku szkoleniowego 2021/2022 w Hufcu Pracy 15-21 w Kościanie rozpoczęła się Akcja Lato, w ramach której młodzież z kościańskiej jednostki uczestniczy w półkoloniach.

W związku z tym, w dniu 27 czerwca 2022 roku młodzież udała się do Cichowa, gdzie uczestnicy zwiedzili skansen Filmowy. Jest to kompleks turystyczno-pobytowy, który zapoczątkowała rekonstrukcja scenografii z filmu „Pan Tadeusz”. Po skansenie oprowadzał ich Pan Marek Pinkowski, który wspomniał Andrzeja Wajdę, Alana Starskiego i wielu innych wybitnych aktorów, którzy odwiedzili to historyczne miejsce. Młodzież miała okazję nakarmić zwierzęta, które znajdują się tuż przy kompleksie. Kolejnym ciekawym miejscem, które odwiedzili uczestnicy, był ośrodek wypoczynkowy w Cichowie. Tam odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W ramach półkolonii planowana jest wizyta w Pirackim Parku Rozrywki oraz warsztaty zielarskie, podczas których uczestnicy zapoznają się z dobrodziejstwem ziół. Młodzież weźmie również udział w szkoleniu z ratownikiem medycznym i nauczy się budowania tratw. W ostatni dzień półkolonii zaplanowano wizytę na siłowni.

Kadra jednostki życzy wszystkim uczestnikom udanych i bezpiecznych wakacji.

PZKHP 2

Tekst: Beata Rau
Zdjęcia: Ilona Zaczyk