• Page contrast

W minionym tygodniu w Bydgoszczy zakończył się kurs barbera organizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy. Szkolenie skierowane było do uczestników 2-2 Hufca Pracy, którzy podczas 32 godzin szkoleniowych nabyli wiedzę z zakresu barberingu.

Podczas dni szkoleniowych bydgoska młodzież zaczerpnęła wiedzy teoretycznej oraz praktycznej nauki zawodu golibrody. Pierwszego dnia uczestnicy szkolili się z zakresu wyposażenia miejsca pracy oraz organizacji miejsca pracy. Nieodłącznym elementem pracy barbera jest włos, stąd też nie obyło się bez wiedzy na temat budowy, chorób włosa oraz budowy skóry i głowy. Zagadnienia z zakresu BHP i pierwszej pomocy zostały również omówione zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami.

Po odbytym szkoleniu teoretycznym kursanci przeszli do części praktycznej. W pierwszej kolejności przeszli instruktaż strzyżenia, nauczyli się separacji włosów i brody. Zgodnie z zasadami zawodu barbera konieczna była nauka używania brzytwy. Trening umiejętności barberskich rozpoczął się na balonie, a następnie na modelach.

Przeprowadzony kurs przez profesjonalnego barbera, musiał zakończyć się egzaminem, który wszyscy uczestnicy zdali z wynikiem pozytywnym.

Możliwość bezpłatnego szkolenia się w ramach uczestnictwa w OHP jest wyjątkową okazja do poszerzenia horyzontów, umiejętności oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji, które są niezbędne do poruszania się po rynku pracy.

Uczestniczka z prowadzącym podczas strzyżenia
Uczestniczka z prowadzącym podczas strzyżenia
Uczestniczki w trakcie strzyżenia głowy na modelach
Uczestniczki w trakcie strzyżenia głowy na modelach