Ekologiczne rękodzieło

Podsumowanie projektu „Okno na ekologię” odbyło się 16 września w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim (Zachodniopomorska WK).

Wcześniej, w czasie jego trwania, uczestnicy OHP zapoznawali się wspólnie z rówieśnikami ze szkoły Internationaler Bund ze Schwerina z ekologicznym stylem życia i żywienia oraz odkrywali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Każdy mógł się osobiście przekonać o jakości wytworów, rzeczy, ekosmaków, próbując i testując, a także wytwarzając je samemu. Od jedzenia poprzez ubrania, przedmioty codziennego użytku, do alternatywnych źródeł energii napędzających place zabaw i parki rozrywki. Młodzież była dumna z własnoręcznie zrobionych karmników, uszytych strojów, pomysłów wprawiania w ruch kolejek w parku rozrywki, czy wolnych źródeł czystej wody pitnej bądź tężni solankowych.

Młodzież miała okazję odwiedzić m.in.: źródła wody pitnej i tężnię solankową w zabytkowym parku miejskim w Połczynie-Zdroju, muzeum PGR Bolegorzyn, Agroturystykę „Ul”, muzeum 6D, zamek Joannitów, ekopark rozrywki, obrotową kawiarnię mieszczącą się na 11 piętrze jednego z budynków w Kołobrzegu, a także wybrać się nad jezioro Drawsko.

W czasie pożegnania młodzież obdarowała się drobnymi podarunkami. Jak sama podkreśliła – Jesteśmy bogatsi o doświadczenia, z bagażem wrażeń i samych pozytywnych wspomnień. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, iż mogliśmy spędzić tak wspaniały czas dzięki realizacji projektu. Teraz oczekujemy na kolejne spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Niemiec.