Dzień otwarty

W internacie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy, który mieści się w Białej Podlaskiej, zorganizowano 9 maja 2019 r. Dzień otwarty połączony z promocją projektów europejskich.

W spotkaniu wzięło udział około 150 uczniów oraz kadra miejscowych szkół podstawowych i gimnazjalnych, których powitał dyrektor ECKiW Karol Sudewicz. Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami uczestnictwa w OHP oraz funkcjonowaniem internatu. Gości oprowadzali wychowawcy, zaś uczestnicy OHP opowiadali o swoich doświadczeniach, projektach edukacyjnych, stażach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty cukiernicze oraz stoisko ECKiW, przy którym można było wziąć udział w konkursach i wygrać liczne nagrody. Uczniowie uczestniczyli również w grach integracyjnych, spotkaniach z doradcami oraz zwiedzali stanowiska promocyjne zaprzyjaźnionych szkół branżowych z Białej Podlaskiej.

Wszystkim zebranym czas umilał zespół „Forte” z Branżowej Szkoły I Stopnia imienia K.K. Baczyńskiego. Dodatkowo specjalny poczęstunek przygotowali instruktorzy oraz młodzież kształcąca się w zawodzie kucharza i cukiernika.

Impreza została zorganizowana we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.