Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

1 czerwca 2019 roku delegacje jednostek OHP brały udział w organizacji stoiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Warszawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszystkie działania jednostek koordynowała Komenda Główna OHP.

Już po raz siódmy ogrody Kancelarii Premiera zostały otwarte dla dzieci i ich opiekunów. To właśnie dla nich kadra Lubelskiej, Kujawsko-Pomorskiej, Mazowieckiej i Wielkopolskiej, a także Centrów Kształcenia i Wychowania w Pleszewie i Dobieszkowie przygotowała mnóstwo atrakcji – od licznych dekoracji po stoiska, przy których dzieci mogły się pobawić. Dodatkowo ciasteczka dla gości pikniku upieczono w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Jaciążku.

Największą popularnością cieszyło się malowanie toreb i koszulek według szablonów, wyrób przypinek oraz strefa malucha. Te wszystkie atrakcje zapewnili przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Komendy z Wojewódzką Komendant Małgorzatą Taranowicz na czele. Z kolei Wielkopolską Komendę reprezentowali: Wojewódzki Komendant OHP Adam Pękarski i pracownicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Chraplewie. Przygotowane przez nich stoisko z wyrobami wyplatanymi z wikliny promowało m.in. ginący zawód plecionkarza. Dzieci odwiedzające Wielkopolan mogły przy wsparciu instruktorów wypleść koszyczek, osłonkę na doniczkę bądź kwiatek. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – dzieci wyplatając samodzielnie swoje prace wykorzystywały kreatywność ćwicząc sprawność rąk i wyobraźnię. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe atrakcje, jak zaplatanie kolorowych warkoczyków, przygotowywanie biżuterii, ozdób do włosów i łapaczy snów (Lubelska WK); malowanie buziek i figurek (CKiW w Dobieszkowie); czy warsztaty plastyczne, lepienie i zdobienie gliny oraz duże bańki mydlane (Mazowiecka WK wraz z komendantem Wiesławem Leszko).

Także na najmłodszych milusińskich, którzy odwiedzali stoisko wspólnie ze swoimi rodzicami czekała specjalnie zaprojektowana strefa malucha, w której wspaniałą zabawę zagwarantowała kadra Kujawsko-Pomorskiej WK oraz specjalnie przygotowane przez Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie meble i akcesoria do zabawy.

Ponadto odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy oraz Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży.

« 2 z 2 »