Dobrze wybrali

Na Targach Dobrych Praktyk, które zorganizowano podczas Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, delegacja z CKiW w Roskoszy – uczestników projektu „Wolontariat dobry wybór” wraz z liderem i koordynatorem – miała możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć i podzielenia się doświadczeniami.

Projekt „Wolontariat dobry wybór”, realizowany w partnerstwie z organizacją litewską został kilka miesięcy temu wyróżniony przez ekspertów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Delegacja z Centrum w Roskoszy prezentowała przy swoim stoisku rezultaty projektu wraz z folderem i galerią zdjęć oraz dzieliła się doświadczeniem zdobytym zarówno podczas realizacji projektu o wolontariacie, jak i innych projektów europejskich.

Wydarzenie, które pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odbywało się na PGE Narodowym, przyciągnęło blisko tysiąc osób. Merytoryczny nadzór nad Kongresem sprawował prof. dr hab. Stefan M. Kwiatkowski oraz dyrektor generalny FRSE dr Paweł Poszytek, a przybyła na nie również Martine Reicherts z Komisji Europejskiej opiekująca się obszarem edukacji.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zarządza międzynarodowymi programami edukacyjnymi w Polsce od 25 lat, w tym m.in. programem Erasmus+.