Bałtyckim szlakiem

Z wyprawy po bałtyckim wybrzeżu oraz jego okolicach wróciło 21. uczestników Hufców Pracy w Białymstoku i Zambrowie oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie (Podlaska WK). Wszystko w ramach programu „Aktywny wypoczynek z OHP 2019”, który został dofinansowany ze środków Komendy Głównej.

Siedmiodniowy program wypoczynku był bardzo bogaty w różne atrakcje i pozwolił poznać historię, zabytki oraz uroki polskiego wybrzeża. Od 8 do 13 lipca uczestnicy OHP z Podlasia zwiedzili m.in. Malbork z zabytkowym zamkiem krzyżackim, Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbku, rozległe ruchome wydmy czy atrakcje turystyczne Jastrzębiej Góry.

W trakcie wyprawy znalazł się też czas na wędrówkę po półwyspie Helskim z odwiedzinami w Fokarium, gdzie poza mnogością eksponatów, zdjęć i projekcją filmu edukacyjnego, uczestnicy mogli obejrzeć karmienie fok połączone z pokazem ich wyuczonych umiejętności.

Odbył się też rejs krajobrazowy po Bałtyku kutrem rybackim zaadaptowanym do celów turystycznych. Wycieczkę po Helu zakończył aktywny relaks na miejscowej plaży. Ponadto młodzież zwiedziła Jastrzębią Górę i Latarnię Morską w Rozewiu, która ma największy zasięg nominalny ze wszystkich latarń polskiego wybrzeża, a także Gdyńskie Akwarium. Uczestnikom aktywnego wypoczynku udało się również skorzystać z plażowania, które było uzależnione od kapryśnej pogody oraz wziąć udział w grze terenowej w leśnym kompleksie.