Andrzejkowe karaoke

Tradycyjnie już z końcem listopada w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie (Podlaska WK) odbył się Wojewódzki Konkurs Andrzejkowe Karaoke. W jego tegorocznej edycji wystąpiło 16 wokalistów z ośmiu jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP na Podlasiu.

Rywalizowali oni ze sobą w dwóch etapach. Pierwszy polegał na zaprezentowaniu uprzednio przygotowanego utworu, w drugim śpiewano piosenki wylosowane podczas konkursu. Tegorocznym motywem przewodnim były, podobnie jak w latach poprzednich, rytmy popularnych polskich piosenek.

W skład komisji oceniającej wykonawców weszli wychowawcy, wspierała ich absolwentka Hufca Pracy w Białymstoku – Natalia Sidorczuk. Po raz pierwszy regulamin konkursu przewidywał również kategorię dla wychowawców. Ich występy oceniała z kolei śpiewająca w konkursie młodzież.

Jury pierwsze miejsce przyznało Klaudii Dudzie z Hufca Pracy w Kolnie. Drugie miejsce zajął Karol Wnorowski z Hufca Pracy w Zambrowie, a trzecie – Klaudia Faustyna Orzechowska, również z zambrowskiego hufca. Spośród wychowawców, najwięcej głosów zdobyła Agnieszka Duda z Hufca Pracy w Kolnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale, laureaci dodatkowo okolicznościowe puchary, a nagrodzony wychowawca statuetkę.