Aktywnie w Świnoujściu

Przedstawiciele Młodzieży Aktywnej z Zachodniopomorskiej i Wielkopolskiej WK oraz z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie wzięli udział w Regionalnym Spotkaniu Młodzieży Aktywnej, które odbyło się 27-29 listopada w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Świnoujściu.

Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w warsztatach z pierwszej pomocy, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Następnie cała grupa udała się do kręgielni.

W programie spotkania znalazło się również zwiedzanie Świnoujścia. Uczestnicy wybrali się m.in. na Fort Anioła, wysłuchali jego historii oraz weszli na wieżę widokową. Podczas warsztatów kulinarnych samodzielnie przygotowali pizzę. Skorzystali również z atrakcji oferowanych przez miejscowy aquapark. Dzień zakończył się wspólną kolacją, w trakcie której wymieniono informacje na temat realizowanych w poszczególnych jednostkach OHP projektów i inicjatyw.

Spotkania Młodzieży Aktywnej to dobra okazja do wymiany dobrych praktyk, doświadczeń i pomysłów, a także do zawarcia nowych znajomości i integracji uczestników.