• Kontrast strony

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice


W Polkowicach w godzinach między 10:00 a 17:00,dnia 18.11.2022 r. odbywały się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice. Kilku uczestników z naszego hufca pracy wzięło w nich udział. Po podliczeniu kart i stwierdzeniu ważności wyborów, ogłoszono wyniki. I jest nam niezmiernie miło poinformować, że 7 reprezentantów naszego hufca zostało radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice. A są nimi:

Aleksander Bartnicki,
Jakubowski Bartosz,
Jaźwiński Dawid,
Jurkowski Oskar,
Klancko Damian,
Lesiński Patryk, 
Olczyk Norbert.

W głosowaniu mogli wziąć udział mieszkańcy gminy w wieku od 14 do 21 lat. Każdy uprawniony do głosowania, po ukazaniu legitymacji szkolnej, lub innego dokumentu tożsamości, otrzymywał kartę do głosowania, którą wypełniał i wrzucał do urny. Głosowanie cieszyło się sporą frekwencją. Na specjalnie przygotowanych ekspozycjach można było jeszcze raz przyjrzeć się poszczególnym kandydatom. Jest to druga kadencja Rady w Polkowicach, duża ilość zainteresowanych pokazuje, że zainteresowanie samorządnością w Polkowicach rośnie. Bardzo ważne jest aby młodzi ludzie mieli swoją przestrzeń, w której będą mogli współdecydować o sprawach naszego miasta oraz działać jako ciało doradcze dla
Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Wkrótce odbędzie się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice. Teraz przed nowym składem rady pierwsze działania określone statutem, w tym m.in. wybór przewodniczącego lub przewodniczącej oraz zastępców.

Kadra jest niezwykle dumna, ze swoich wychowanków. Zwycięzcom gratulujemy.

Opracowanie i zdjęcia: Marzena Both-Borsiak wychowawca 1-23 HP Polkowice.

„Udział młodzieży w wyborach do Rady Gminy”

2.jpg

 

4.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.