• Kontrast strony

Wizyta uczestników OSiW OHP w Ząbkowicach Śl. w Przedsiębiorstwie Krawieckim


 

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich, którzy odbywają przyuczenie do wykonywania określonej pracy w zawodzie krawiec wraz z instruktorem praktycznej nauki zawodu krawiec – Panią Bożeną Chodorowską, odwiedzili Przedsiębiorstwo Krawieckie MMS Teodor Stolarek w Ziębicach.

Wizyta odbyła się w ramach realizacji planu pracy i zajęć praktycznej nauki zawodu, a także za pośrednictwem doradcy zawodowego MCK Ząbkowice Śl. – Pani Violetty Wolny. Celem podróży było podniesienie kompetencji zawodowych młodych krawców poprzez poznanie specyfiki przedsiębiorstwa oraz zadań pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy.

Uczestnicy ośrodka mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca krawca w firmie produkcyjnej, która specjalizuje się głównie w szyciu koszul męskich na miarę i dodatkowo realizuje zamówienia również spoza granicy Polski. Młodzież dowiedziała się jak po kolei wygląda proces tworzenia zamówienia oraz jakie etapy musi przejść wybrany materiał, aby stał się gotową do ubrania koszulą. Młodzi krawcy na własne oczy zobaczyli proces wykonania koszuli od przyjęcia zamówienia, poprzez etap produkcji do momentu wysyłki do klienta. Ponadto zapoznali się z różnego typu urządzeniami i maszynami szwalniczymi.

Młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w opowieści właścicielki o historii powstania firmy. Uczestnicy byli zachwyceni, że mogli podziwiać ogrom pięknych materiałów, maszyn do szycia oraz sprzętów niezbędnych przy tego typu działalności.

To doskonałe doświadczenie dla młodzieży, która rozpoczyna swoją przygodę z krawiectwem. Zawód ten wymaga wielu umiejętności praktycznych i technicznych, ale także samego zamiłowania do szycia. Tylko takie połączenie może okazać się doskonałą drogą zawodową dla naszych uczestników. Na koniec uczestnicy ośrodka otrzymali od właścicieli upominki oraz sami podziękowali za miłe i profesjonalne przyjęcie.

Tekst: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śl.

Zdjęcia: Bożena Chodorowska – instruktor praktycznej nauki zawodu krawiec OSiW Ząbkowice Śl.

„ Magazyn materiałów”

1._Magazyn_materiałów.jpeg

„ Indywidualne podejście do każdej koszuli”

2._Indywidualne_podejście_do_każdej_koszuli.jpeg

„ Podziękowania za miłe przyjęcie”

3._Podziękowania_za_miłe_przyjęcie.jpeg

„ Krojownia materiału”

4._Krojownia_materiału.jpeg

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.