• Kontrast strony

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze zorganizowało dla uczestników Hufca Pracy 1-6 w Jeleniej Górze wizytę studyjną, dzięki której mogli oni poznać specyfikę kilku różnych zawodów.

Wizyta odbyła się w Salonie Meblowym „Estyma” w Jeleniej Górze. Zakład ten ma długoletnią tradycję, na rynku istnieje od 33 lat, więc jest mocno zakorzeniony w życie miasta i mieszkańców. Po salonie oprowadzał nas pan Rafał, który jest managerem sklepu.

Mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji nt. zawodów takich jak sprzedawca, tapicer czy montażysta, w których na co dzień pracują osoby w salonie „Estyma”. Zadaniem sprzedawcy jest detaliczna sprzedaż różnych artykułów indywidualnym klientom. Sprzedawca może sprzedawać różne produkty. Pan Rafał podkreślił, że sprzedawca powinien posiadać umiejętności komunikacyjne na wysokim poziomie. Powinien lubić kontakt z ludźmi, bo jest on nieodłączną częścią pracy sprzedawcy. Osoba, która chce pracować w tym zawodzie musi być bardzo odporna na stres. Ponadto powinna cechować się dużą skrupulatnością, uczciwością oraz kulturą osobistą. W pracy sprzedawcy bardzo przydaje się kierunkowe wykształcenie, a także znajomość przynajmniej podstawowych technik sprzedaży.

Mieliśmy okazję także do tego aby zapoznać się z zawodem tapicer. Jest to osoba zajmująca się wykonywaniem obić, pokrywaniem tkaninami mebli, kanap, foteli samochodowych itp. Tapicer należy do zawodów o charakterze rzemieślniczym. Ów zawód ma dość długą historię i do dnia dzisiejszego ma on duże powodzenie. Wynika to z tego, że wykonywana przez niego praca cieszy się obecnie rosnącym zapotrzebowaniem.

Wizyta studyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Wizyta studyjna 2 002

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Dominiak – pośrednik pracy CEiPM w Jeleniej Górze

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.