• Kontrast strony

Dzień Pluszowego Misia – wizyta młodzieży w przedszkolu


 

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia!
Pluszowy miś ma swoje święto dopiero od niedawna. Ustanowiono je w 2002 roku w setną rocznice urodzin zabawki. Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Pluszowe misie szybko zdobyły popularność. Dzieciaki niemal od razu je pokochały, a to uwielbienie trwa do dziś. 

W dniu 23.11.2022 roku młodzież z górowskiego hufca w ramach współpracy, w strojach znanych postaci z bajek Króla Juliana oraz Trolla Poppy odwiedziła dzieci z Przedszkola Jasia i Małgosi w Górze. W rytmach piosenki „wyginam śmiało ciało”-  nasi bajkowi bohaterowie wchodzili do grup przedszkolnych wzbudzając radość i zaskoczenie z odwiedzin. Wspólny taniec, pamiątkowe zdjęcia na długo pozostaną w pamięci.

Dzięki takim inicjatywom młodzież uczy się budowania realcji oraz otwarcości na młodsze pokolenia, przekazuje swoją wiedzę i umiejętności poprzez zabawę.

Teraz przyszedł czas na odwiedziny naszych uczestników w szkole – nasz powrót do dzieciństwa. Miś ma ten wspaniały dar, że bez zaznaczenia staje się wiek  na jego widok  uśmiechamy się  a to za sprawa wspomnień . Większość  z nas miała własnego misia –przytulankę, maskotkę  przyjaciela. Symbol dobra, łagodności i opiekuńczości. To wyjątkowa zabawka skradła nasze serca.

Tekst Zofia Świerszcz – komendant HP Góra

Zdjęcia : Dagmara Hanczyn, Zofia Świerszcz i pracownicy przedszkola.

„Młodzież z górowskiego hufca z wizytą w przedszkolu”

kolaż.jpg

kolaż_3.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.