• Kontrast strony

Absolwenci Hufca Pracy w Wałbrzychu pozostają w ciągłym zainteresowaniu kadry wychowawczej. Poprzez monitorowanie ich sytuacji osobistej i zawodowej pozyskiwane są informacje na temat tego, jak potoczyły się ich dalsze losy po zakończeniu nauki w OHP. Wielu z naszych absolwentów realizuje się w zawodzie, który ukończyli podczas pobytu w Hufcu Pracy i może pochwalić się na tym polu licznymi sukcesami.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz absolwent Jakub Szawioła zdobył nagrodę w wysokości 1000 zł za najlepszą potrawę serową, przyznaną przez organizatorów Festiwalu Sera w Dziećmorowicach. Jakub jest absolwentem Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Wałbrzychu, w której uczył się zawodu kucharza. Od zawsze wykazywał ponadprzeciętne umiejętności i był bardzo doceniany w miejscu odbywania nauki zawodu.

Wyrazem wdzięczności za zaangażowanie podczas praktyk, była oferta pracy od pracodawcy po zakończeniu nauki. Jakub był  również aktywnym uczestnikiem Hufca Pracy, a dzięki swojej charyzmie i kulturze osobistej stanowił wzór do naśladowania dla innych uczestników.  Dziećmorowice to wieś położna w gminie Walim, która od 16 lat zamienia się w stolicę serów podczas Festiwalu Sera, który organizuje Gmina Walim  wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Karczmą Góralską. 

Uczestnicy wydarzenia mogą z bliska przyjrzeć się efektom pracy serowarów, spróbować różnych gatunków sera oraz skorzystać z usług rękodzielników. Podczas imprezy nie zabrakło dobrej zabawy, a gwiazdą wieczoru był Sławomir, który swoim występem rozgrzał zgromadzoną publiczność. Składamy serdeczne gratulacje Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Z przyjemnością będziemy informować o jego kolejnych dokonaniach.

Tekst: wychowawca 1-30 HP Tomasz Napiórkowski

Zdjęcie: portal walbrzych24.com

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.