• Kontrast strony
Zbliża się oczekiwany czas wyjazdu młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Młodzieży i Kadry OHP na Jasną Górę.

25 maja wczesnym rankiem delegacja uczestników OHP wyruszy w kierunku Częstochowy, aby wspólnie modlić się, kultywować tradycję pielgrzymowania, podziękować za miniony rok szkoleniowy oraz zwiedzać piękne budynki sakralne na Jasnej Górze. 
Już od kilku dni młodzież z głębokim zaangażowaniem przygotowuje się do wspomnianego wyjazdu. Niecierpliwość łączy się ze skrupulatną pracą nad przygotowaniem strojów, atrybutów pielgrzyma oraz śpiewników. Najbardziej istotnym elementem jest przede wszystkim odpowiednie wyciszenie wewnętrzne i przygotowanie duchowe, aby móc jak najpełniej przeżyć nadchodzący czas. 
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.