Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie i zupełnie nieodpłatnie angażuje się w pracę na rzecz innych pomagając tym, którzy potrzebują pomocy. Jest wiele osób, które chętnie i z własnej wewnętrznej potrzeby pomagania udzielają się w różnym przedsięwzięciach wspierając organizacje oraz instytucje działające w wielu obszarach społecznych.


W tym tygodniu młodzież 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie w ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie podjęła się pracy wolontariackiej poświęcając swój czas na porządkowanie i układanie książek dla ostatnio remontowanego oddziału dla dzieci i młodzieży. Wykonana przez uczestników praca okazała się bardzo potrzebna. Młodzież zrealizowała potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy oraz nabyła nowe umiejętności.

Nowo wyremontowany oddział biblioteki dla dzieci i młodzieży natomiast wzbogacił się o uczestników Hufca, na których zawsze można liczyć i którzy w przyszłości chętnie będą współuczestniczyć w wielu innych ciekawych przedsięwzięciach.

Pracujemy pomagamy 2

Pracujemy pomagamy 4

Pracujemy pomagamy 1

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias- komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.