pdptr

dkba1

Po wiosennych ograniczeniach i nietypowych wakacjach, w warunkach epidemii podejmujemy wyzwania w nowym roku szkolnym i szkoleniowym. Pełni dobrej woli chcielibyśmy, by wszyscy wychowankowie znaleźli wsparcie w naszych placówkach i czuli się otoczeni życzliwą pomocą wychowawców i pracowników rozwoju zawodowego. Przygotowaliśmy programy, zapewniliśmy środki na ich realizację. Wzięliśmy pod uwagę zarówno naukę, praktyki zawodowe, jak i różne formy wypoczynku, relaksu, sportu, kultury, ale też specjalistyczne wsparcie, w tym lekarskie, psychologiczne i pedagogiczne. Konieczna będzie obustronna wola, by skorzystać z dostępnych możliwości. Zmiany, jakie w trakcie udziału w OHP zachodzą u większości z wychowanków dają pewność na lepszą przyszłość. Mam nadzieję, że nasze relacje będą oparte na zaufaniu, zweryfikowanym przez Was i przez nas w codziennych, życiowych zmaganiach. Razem możemy więcej.

Zewnętrznie jest jak jest. Wirus wywołujący chorobę COVID-19 zagraża osobom w każdym wieku. Przez ostatnie pół roku 110 wychowanków OHP musiało odbyć kwarantannę. 11 pracowników OHP zostało zakażonych i przeszło chorobę w różnym nasileniu, zaś 30 skierowanych zostało na kwarantannę. Oczekuję, w ramach zdrowego rozsądku, stosowania zaleceń higienicznych. Nie jest to ani szczególnie uciążliwe, ani nie wiąże się dla Was z wydatkami. Odpowiedzialność za siebie, rodzinę i przyjaciół, winna Wam starczyć za motywację. Będziemy to egzekwowali wobec osób, które się zapominają.

1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. To przypomina, że był czas, gdy nauka w polskiej szkole nie była oczywistym prawem młodych Polaków w warunkach niemieckiej i sowieckiej okupacji. Doceńmy zatem to, co mamy dzisiaj dzięki poświęceniu rodaków.

Bogdan Ścibut

Warszawa, 1 września 2020 roku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.