• Kontrast strony

Piąta już grupa stażystów wyjechała do Brandenburga an der Havel i odbywała zagraniczny staż w zawodzie mechanik samochodowy. Grupa liczyła 11 uczestników i na co dzień związana jest z HP Koszalin.

Mechanicy samochodowi mieli do dyspozycji wsparcie instruktora nauki zawodu. Każdy mógł sprawdzić się w umiejętnościach, które do tej pory zdobył a także poszerzyć wiedzę o nowe umiejętności i kwalifikacje. Pierwsze dni stażu wiązały się ze zdobyciem wiedzy w zakresie podstawowych ćwiczeń w obróbce metali. Uczestnicy też uzupełniali wiedzę teoretyczną na temat mechaniki samochodowej.

Po części teoretycznej stażyści zajmowali się nauką instalowania obwodów hydraulicznych, technologią silników, regulacją zaworów, budową układów wtryskowych. Dla części stażystów była to okazja do uzupełnienia lub utrwalenia gruntownej wiedzy o mechanice samochodowej.

Oprócz udanej realizacji praktycznego programu merytorycznego we wspomnianym zawodzie młodzież brała udział także w realizacji programu kulturowego. Program realizowany w czasie wolnym miał na celu zapoznać młodzież z tradycją i historią Niemiec, dlatego też uczestnicy brali udział m.in. w wyjeździe kulturoznawczym do Berlina.

FE POWER poziom pl 1 rgb

ZAPO 09 03 2022 5

ZAPO 09 03 2022 4

ZAPO 09 03 2022 3

ZAPO 09 03 2022 1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.