• Kontrast strony

Eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w Zawodzie 2022 dobiegły końca. Uczestnicy z jednostek podległych Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP 25.04.2022 zmagali się w kategorii kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych i BHP z elementami prawa pracy. Pozwoliło im to przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne w wybranych zawodach.

Okres przygotowań, eliminacje lokalne i wojewódzkie pomagają młodzieży poszerzyć wiedzę i zwiększyć swoje szanse na pozytywne przejście przez zbliżający się egzamin zawodowy na koniec 3 klasy. Takie spotkania to jednocześnie okazja do poznania swoich rówieśników, nawiązania nowych przyjaźni i sprawdzenia swoich zdolności na tle innych osób. Rywalizacja często bywa dobrą motywacją do samorozwoju, tym bardziej, że przedsięwzięcia z udziałem uczestników z różnych jednostek pozwalają im dzielić się zdobytą wiedzą i sprzyjają wymianie informacji. Edukujemy się poprzez przebywanie z ludźmi, nie tylko autorytetami w postaci instruktorów praktycznej nauki zawodu, ale też rówieśnikami, którzy niejednokrotnie potrafią wesprzeć siebie jak nikt inny.

W każdej kategorii wyłoniono pierwsze 3 miejsca.

Kategoria fryzjer:

III Aleksandra Malewicz – HP Police

II Klaudia Jabłońska – HP Wałcz

I Dominika Folc – HP Szczecinek

Kategoria kucharz:

III Tomasz Lisek – HP Białogard

II Wiktoria Zakrzewska – OSiW Barlinek

I Seweryn Pietrzak – HP Szczecinek

Kategoria mechanik pojazdów samochodowych:

III Kacper Koźbiał – OSiW Stargard

II Oliwier Rohoziński – HP Dębno

I Damian Kowalski – HP Wałcz

Kategoria BHP z elementami prawa pracy:

III Dominik Rudzikiewicz – OSiW Łobez

II Oliwier Bednarczyk – HP Dębno

I Zuzanna Branicka – HP Wałcz

Zdobywcy I miejsc będą reprezentować ZWK OHP podczas etapu ogólnopolskiego. Liczymy na ich zwycięstwo.

ZAPO 25 04 2022 Sprawny w zawodzie 2022 23

ZAPO 25 04 2022 Sprawny w zawodzie 2022 14

ZAPO 25 04 2022 Sprawny w zawodzie 2022 16

ZAPO 25 04 2022 Sprawny w zawodzie 2022 3

ZAPO 25 04 2022 Sprawny w zawodzie 2022 7

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.