• Kontrast strony

W dniu 27 kwietnia 2022 roku został rozstrzygnięty XII Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Ekologia w komiksie - Matka ziemia w naszych rękach”. Zgłoszenia napływały z całego województwa zachodniopomorskiego. Młodzież wykonywała dzieła w formie komiksu. Wszystkie okazały się bardzo dobrze przemyślane, wyjątkowe, a także oryginalne. Konkurs zorganizowany przez hufiec pracy w Koszalinie miał na celu nie tylko pobudzenie kreatywności i wyobraźni u młodzieży, ale dodatkowo jego zadaniem było skupić uwagę uczestników na bardzo istotnym temacie związanym z zagrożeniem środowiska we współczesnym świecie.

Uczestnicy mieli możliwość rozwinięcia samoświadomości związanej z dbaniem o środowisko, które w ówczesnych czasach przez negatywne wpływy społeczeństwa diametralnie się zmienia. Przy tworzeniu swoich prac mieli okazję zapoznać się z największymi problemami, z jakimi boryka się nasza planeta. Dodatkowo problemy ekologiczne,  którymi zainteresowała się młodzież, były inspiracją do stworzenia nadesłanych komiksów.

Na konkurs wpłynęło 25 prac plastycznych. W wyniku oceny i obrad komisja konkursowa wyłoniła 3 zwycięzców.

1 miejsce- Radosław Bagiński- Trzebiatów

2 miejsce- Julia Michalak- Szczecinek

3 miejsce- Milena Sokół- Wałcz

ZAPO 28 04 2022 konkurs ekologiczny

ZAPO 28 04 2022 konkurs ekologiczny

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.