Młodzież z naszego Ośrodka przygotowuje się do turnieju szachowego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP. Uczniowie rozgrywają między sobą partie pod okiem wychowawcy – pana Jacka Sadowskiego, dowiadując się jak można skuteczniej je zagrać. Młodzi ludzie podczas gry uczą się analizy i przewidywania zagrań przeciwnika.
W czasie treningu kładziemy nacisk na naukę krytycznego myślenia oraz co jest bardzo istotne - planowania. Podczas gry wpajane są zasady fair play, aby rywalizacja była w pełni uczciwa. Uczestnicy poprawiają swoją orientację przestrzenną i perspektywiczne myślenie.
Reasumując - gra w szachy ma duży wpływ na rozwój intelektualny młodych ludzi. Cieszymy się, że już teraz poświęcają się przygotowaniom i mają ambicje, by podjąć tę rękawicę!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.