• Kontrast strony

Dzień Wiosny to zarazem ulubione święto młodzieży, czyli Dzień Wagarowicza. Warto go uczcić w aktywnym wydaniu!

Uczestnicy Hufca Pracy 16-11 Dębno na wesoło i edukacyjnie uczcili rozpoczęcie wiosny. Udali się pieszą wycieczką do Wyłuszczarni Nasion w Dębnie, gdzie zostali oprowadzeni przez Pana Macieja Kmita z Nadleśnictwa Dębno, który opowiadał o pracy w Wyłuszczarni oraz  zapoznał młodzież z etapami pozyskiwania nasion z szyszek. Nastolatkowie mieli także okazję obejrzeć eksponaty zwierząt i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Po zakończeniu lekcji zostało zorganizowane ognisko na zewnątrz budynku. Było pieczenie kiełbasek, rozmowy, gry w piłkę. Celem takiej wycieczki było zapoznanie uczestników z zawodem leśnika, pracą na wyłuszczarni, pozyskiwaniem nasion i materiału do zalesiania terenów województwa oraz integracja grupy.

Dzień wagarowicza przy ognisku spędzili również uczestnicy w Hufca Pracy w Trzebiatowie. Wspólne pieczenie kiełbasek, przy akompaniamencie muzyki z całą pewnością pozwoliło im, chociaż na chwile zapomnieć o problemach szkolnych i skupić się na budowaniu relacji ze swoimi rówieśnikami.

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Barlinku tak bardzo nie mogła doczekać się wiosny, że postanowiła sama ją wywołać. Bohaterką główną imprezy była kukła Marzanny, która została spalona, jak na tradycję przystało. ”Topienie Marzanny” było okazją do zapoznania uczestników z jednym ze staropolskich zwyczajów oraz pozwoli cieszyć się wszystkim piękną wiosną.

W celu poszukiwania pierwszych oznak wiosny młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Stargardzie wybrała się na integracyjny spacer. Ich wędrówka prowadziła przez rzekę Inę, park, zabytkowe budowle, aż do kawiarni, gdzie uraczyli się lodami. Aktywny wyprawa pozwoliła młodzieży zobaczyć pąki na drzewach i liczne krokusy zwiastujące nadejście wiosny.

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 10

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 9

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 8ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 7

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 6

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 5

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 4ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 3

ZAPO 22 03 2022dzien wiosny 1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.