• Kontrast strony

Nadal trwa akcja Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. „Dzielmy się zdrowiem i życiem”. Uczestnicy z wałeckiego Hufca Pracy nie zapomnieli o tym i aktywnie udzielają się w temacie krwiodawstwa. Z tej okazji wzięli udział w spotkaniach na temat oddawania krwi, po czym udali się do Mobilnego Punktu Krwiodawstwa.

Młodzież dowiedziała się od pielęgniarek jakie wymagania należy spełnić oraz poznała szereg niezbędnych informacji medycznych, aby móc oddać to co najcenniejsze do ratowania ludzkiego życia. Dowiedzieli się o korzyściach społecznych płynących z krwiodawstwa i procedurach postępowania. Po przejrzeniu prezentacji multimedialnej i wysłuchaniu prelekcji otrzymali materiały promocyjne, które później rozdawali swoim kolegom i koleżankom w klasach.

Celem podjętych działań było propagowanie wiedzy i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Młodzież rozwinęła potrzebę wspierania innych, jednocześnie mogła uświadamiać swoich rówieśników i przekazywać im pozytywne wartości.

ZAPO 13 05 2022 krwiodawstwo wałćz 1

ZAPO 13 05 2022 krwiodawstwo wałcz 2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.