• Kontrast strony

Grupa inicjatywna młodzieży z Hufca Pracy w Szczecinku realizuje projekt „Zielony sport” finansowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jednym z działań projektowych był trening nordic walking, który jest promocją zdrowego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, dlatego uczestnicy zaprosili do działania swoje koleżanki i kolegów ze szkoły.

Podczas zajęć grupa promowała również działania ekologiczne - zbierała zalegające śmieci na ścieżce zdrowia biegnącej wzdłuż lasu. Działania uczestników miały wymiar społeczny i edukacyjny, gdyż młodzież spędzając wspólnie czas odczuwała, że robi coś naprawdę wartościowego dla lokalnej społeczności. Małe zmiany dokonywane na co dzień przez każdego z nas, w miejscu gdzie mieszkamy, uczymy się i wypoczywamy skutkują ograniczaniem odpadów, a jednocześnie chronią zasoby Ziemi.

eur korpus solidarnosci 14 04 2022

ZAPO 14 04 2022 Nordic Walking Szczecinek 3

ZAPO 14 04 2022 Nordic Walking Szczecinek 2

ZAPO 14 04 2022 Nordic Walking Szczecinek 1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.