• Kontrast strony

W dniu 30 marca 2022 r. uczestnicy HP 16-8 Koszalin wzięli udział w niezwykle słodkich warsztatach w Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek”. W  miejscu pełnym bajkowych kolorów i apetycznych zapachów młodzież obserwowała  jak tworzy się pyszne karmelki, lizaki i krówki.  Poznali cały proces produkcji słodkości – od płynnej konsystencji, poprzez dodawanie naturalnych barwników, wyrabianie i rozciąganie masy na haku, w celu napowietrzenia jej, aż po robienie, degustowanie  i pakowanie cukiereczków.

Celem wyjścia do „Karmelka” było nie tylko poznanie metod tworzenia słodyczy, ale przede wszystkim była to forma spędzania czasu wolnego, połączonego z edukacją i zabawą oraz doskonała integracja uczestników. Na koniec młodzież miała okazję samodzielnie zrobić lizaki, które ładnie opakowane będą mogli podarować bliskim.

ZAPO 31 03 2022 Koszalin 3

ZAPO 31 03 2022 Koszalin 2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.